Ofte stillede spørgsmål

Kan jeg få en gratis prøvetime inden jeg tilmelder mig?   

Du skal tilmelde dig holdet inden, du møder op til første træning. Vælger du/dit barn at stoppe efter 2 træninger, så tilbagebetaler vi kontingentet. Herefter er tilmeldingen bindende.

Tilmelding og betaling af kontingent:                                                                                                         

I AIF Gymnastik har vi sæsonbetaling. Se prisen på det enkelte hold i Holdoversigten. Der er ikke rabat, hvis du tilmelder dig flere hold. Der er heller ikke familie- eller søskenderabat. Du tilmelder dig via tilmeldingsformularen i menuen. Din tilmelding er først endelig, når du har betalt kontingent – alle betalinger foregår til Mobile Pay 98937 – notér Holdnummer + Deltagernavn.  Når du har udfyldt tilmeldingsformularen, får du en bekræftelse på skærmen, der også fortæller dig om kontingentbetaling. Du modtager ikke en bekræftelse på e-mail. Det er ikke muligt at betale før tilmeldingsformularen er udfyldt. OBS: Tilmeldingen åbner 1. august 2023

Jeg har problemer med tilmelding og betaling:                                                                                  

Kontakt Bestyrelsen på annisseif.gymnastik@gmail.com, så hjælper vi dig 🙂

Jeg ønsker, at I søger Idrætspas til mit barn:

Læs om muligheden for Idrætspas, samt fremgangsmåde på siden om Idrætspas

Jeg er i tvivl om mit barn er for ung/gammel til at gå på et hold:                                                

Vi har valgt at sætte aldersgrænser på flere af vores børnehold af flere årsager; dels for at skabe de bedst mulige rammer for udvikling for deltagerne, og dels fordi vi har begrænset plads i Gymnastiksalen. Dit barn skal være fyldt den respektive alder inden 31.12.2023. Hvis du har spørgsmål til aldersgrænser, bedes du kontakte Bestyrelsen på annisseif.gymnastik@gmail.com, så tager vi en vurdering af sagen i samarbejde med instruktørerne.

Jeg har et spørgsmål vedrørende et hold:                                                                                  

Alle spørgsmål vedrørende hold, indhold og deltagelse bedes rettet til Bestyrelsen på annisseif.gymnastik@gmail.com eller tlf. 4040 9982

Jeg kan kun gå på holdet frem til jul:

Der kan ikke indbetales for en halv sæson. Men du kan sagtens deltage på holdet den halve sæson.

Jeg kan ikke gå på holdet længere:                                                                                  

Tilmeldingen er bindende og derfor tilbagebetaler AIF Gymnastik ikke kontingent efter 2 træninger. Du bedes sende din/dit barns udmeldelse til annisseif.gymnastik@gmail.com, samt meddele det til instruktøren.

Jeg har fået ny mailadresse, er flyttet eller har fået nyt mobilnummer:                                   

Send en mail til annisseif.gymnastik@gmail.com med de nye oplysninger. Hvis du ikke ændrer din mailadresse eller dit mobilnummer får du ikke diverse oplysninger fra enten bestyrelsen eller din instruktør om arrangementer, aflysninger m.m.